بی ام و Z4

از وقتی در اوایل هزاره جدید ب.ام.و Z4 عرضه شد تاکنون ده ها هزار دستگاه از آن در سراسر جهان به ویژه در آمریکا به فروش رسیده که در نتیجه می توان گفت یکی از موفق ترین مدل های ب.ام.و در دهه گذشته بوده است.
شرکت تیونر ژاپنی 3D دیزاین اخیرا یک تیون اسپرت RACE از ب.ام.و Z4E89 کانورتیبل معرفی کرده که سادگی و زیبایی و در عین حال، تهاجمی بودن آن، ما را برآن داشت در این صفحات برای شما معرفی اش کنیم.
3D دیزاین یک پکیج کامل آئرودینامیک برای این خودرو عرضه کرده؛ نخستین تغییر در اسپلیتر جلو دیده می شود که Z4 را تهاجمی تر جلوه می دهد. در همین بخش یک اسپویلر لیپ ظریف و شکافنده زیر سپر جلو نصب شده است. در زیر بدنه جانبی هم یک side skirt جدید و عرض تر قرارگرفته؛ در بخش سپر عقب هم دیفیوزر جدید الیاف کربنی بر طول خودرو و نمای اسپرت آن افزوده است. دو جفت سراگزوز اریب پس و پیش از جنس فولاد ضدزنگ در همین بخش جاخوش کرده اند. صدای خروجی اگزوزها قابل کنترل هستند. تا یادم نرفته اضافه کنم یک باله بسیار ظریف الیاف کربنی هم در انتهای قسمت عقبی صندوق قرار گرفته که در ضمن اثربخشی فوق العاده، برای دیدن آن باید دقت زیادی بخرج داد.رینگ های 19 اینچ باریک و 5 پر ستاره ای از جنس آلیاژ سبک با جلای کرومی، کم کم دارد به نماد 3D دیزاین تبدیل می شود. این رینگ ها روی ب.ام.و بشدت جواب می دهد! برای همین مدل یک رینگ 10پر جناغی با جلای مشکی برای و حاشیه کرومی مات هم پیشنهاد می شود که آن هم انصافا به Z4 می آید.در بخش تریم داخل هم به محض کنار زدن سقف تاشو، جلوه ای تمام عیار از یک اسپرت بی نظیر با ایده ژآپنی در مقابل چشمان مشتری ظاهر می شود. در ابتدا یک سری نشانگر ویژه برای پایش موتور در کنار دسته دنده قرار داده شده که راننده بتواند موتور تیون شده این ژآپنی مدعی را بپاید! نرم افزار ECU موتور این تیون ژاپنی برای قدرت بیشتر کلا بازنگری شده و همانطور که گفتم سیستم اگزوز جدیدی هم برای قدرت بیشتر روی آن نصب شده است. تریم داخل ترکیبی از سه فام مختلف است. چرم قرمز، چرم مشکی و آلومینیوم. پدال ها، کنسول، دسته دنده و محافظ پشت سری صندلی ها آلومینیومی و صندلی ها و داشبورد و درها مرکب از چرم قرمز و مشکی، تریم داخل را جذاب و هارمونیک ساخته اند تا این تیون مسابقه ای در نظرها جلوه کند.یادتان باشد برای مشاهده و درک میزان جذابیت این تیون حتما سقف آن را کنار بزنید اگرچه برای مسابقه بهتر است سقف بالای سرتان باشد!

منبع:horse pow3r

/ 0 نظر / 12 بازدید